Login Heslo Zapomenuté heslo | Registrace

Kubatura vaší čtyřkolky ?

Kosmetika na Andělu


CFMOTO - čtyřkolky Gladiator

14.2. 15:12
Gladiator se objevil v roce 2006 jako produkt firmy, která doposud s takto výkonnými čtyřkolkami neměla mnoho zkušeností. Všichni očekávali nižší kvalitu a dětské nemoci, tak typické pro každou novou konstrukci. Ale čtyřkolka Gladiator příjemně překvapila. Možná to byl výsledek pečlivého vývoje, možná to byla jen šťastná náhoda, ale bolístky, tak typické pro jiné nově vyvinuté stroje, se mu vyhýbaly. Je jen málo čtyřkolek, které by byly tak výjimečné, že by se daly nazvat legendami. Ale čtyřkolky Journeyman Gladiator jsou určite z hlediska časového vývoje a pokroku jedním z nich.

Při srovnání kvality, spolehlivosti a nákladů na servis překonával všechny čtyřkolky ve své třídě a dokonce i stroje i o dvě třídy výše. Český dovozce se s ním dokonce zúčastnil celého seriálu extrémních Offroad maratonů. Nikdo zpočátku nečekal žádný výrazný úspěch čtyřkolky Gladiator, ale jezdec i stroj se rvali s nástrahami náročných tratí tak zdatně, že dokonce v roce 2009 získali absolutní vítězství v kategorii TR. Za sebou nechali i vytuněné speciály značek Can- Am Renegade 800X a Polaris XP850 a samozřejmě i řadu dalších typů. A to vše s prakticky sériovou technikou čtyřkolky Gladiator o objemu 500 kubických centimetrů.

Čtyřkolky Gladiator se vyrábí již v šesté generaci, každoročně jsou vylepšovány a zdokonalovány. Ale neprobíhá u něj revoluce, ale spíše vývojová evoluce. To dobré je zachováno, to co potřebovalo vylepšit je vylepšeno. Takže rám z extra zesílených trubek je prakticky stejný jako u prvního modelu, ale motor získal sto kubíků navíc a k tomu německé vstřikování Bosch. S tímto plněním motoru se agregát znovu posunul na špičku ve své třídě z hlediska výkonu, točivého momentu, emisí a spotřeby. Výrobce také nezapomíná na důležitou stránku čtyřkolek – design. Ten také prodělal bouřlivý vývoj a nynější verzi je málo co vytknout. Ale jaké je vlastně tajemství čtyřkolky Gladiator? Proč se již může nazývat legendou? Je to hlavně ve vyváženosti konstrukce, ale i právě prodejními rekordy a k tomu zároveň úspěchy na Offroad maratonech.

Žádná partie čtyřkolky není výrazně lepší ani horší, než ostatní a v celku tvoří spolehlivý a velice životný stroj. A když k tomu připočteme příslovečně dokonalý servis u dovozce, firmy JOURNEYMAN, tak skutečně můžeme říci: Ano, je to legenda.

Klíčová slova: JOURNEYMAN Gladiator
Prodám | JAHHO.cz | moto-bary.cz | optimalizace PageRank.cz | Audio, Foto, Video
TOPlist